Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Jasnogórskie Dożynki 5-6 września 2020r

W ostatnią sobotę i niedzielę (5-6 września 2020r) odbyły się Jasnogórskie Dożynki. Jak co roku pielgrzymce towarzyszyły targi i wystawy rolnicze. Tym razem również z nami – Polskim Związkiem Łowieckim. Obecni byliśmy od początku do końca. Nasze stoisko poza serwowaniem doskonałego jadła kuchni myśliwskiej (dzięki koledze Zdzisławowi Korzekwie wraz ekipą) promowało łowiectwo poprzez kynologię, ptaki łowcze, malarstwo, sztukę wabienia oraz muzykę myśliwską.

Nie zabrakło nas także na mszach świętych, w tym głównej, na Błoniach Jasnogórskich, emitowanej w całości na żywo w TVP1.
Pojawiły się tam poczty sztandarowe kilkunastu kół łowieckich Okręgu Częstochowskiego prowadzone przez poczet ZG PZŁ i ZO PZŁ Częstochowa. Ponadto delegacja przekazała również kosz z darami lasu. W tym miejscu w imieniu Kierownika Biura Piotra Czapli pragnę podziękować Łowczemu Krajowemu PZŁ Pawłowi Lisiakowi oraz Prezesowi NRŁ Rafałowi Malcowi za obecność.
To był nasz „pierwszy raz” i mamy szczerą nadzieję że również w kolejnych latach będziemy mogli towarzyszyć rolnikom w ich święcie.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp