Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko” 2022

W miniony weekend Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprosił do swojej siedziby na dwunastą edycję Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Niepowtarzalny klimat imprezy wzbogaconej koncertami i licznymi atrakcjami dodatkowymi, przyciągnął wielu miłośników plenerowego wypoczynku. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycjami leśno-łowieckimi kultywowanymi w tym regionie.

Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” był Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Częstochowie , Nadleśnictwem Koszęcin oraz gminą Koszęcin. Patronat honorowy nad imprezą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica.

Impreza od kilkunastu lat przyciąga miłośników lasu i kultury łowieckiej, pozwalając bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje. Każdego roku „Cietrzewisko” gwarantuje zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze. Podobnie jak w ubiegłych latach, wydarzenia obywały się w dwóch lokalizacjach: na terenie Nadleśnictwa Koszęcin oraz w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

W piątek 10 czerwca „Cietrzewisko” rozpoczął Leśny Dzień Edukacyjny w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin. Swoje prezentacje wystawiły okoliczne nadleśnictwa oraz szkolnictwo leśne. Pojawiły się stoiska gastronomiczne „Dobre z Lasu”, wystawy i ekspozycje przyrodnicze Nadleśnictwa Koszęcin oraz stoiska edukacyjne Lasów Państwowych. W sobotę 11 czerwca, w siedzibie Nadleśnictwa odbywały się przesłuchania w ramach XI Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej oraz Konkursu Sygnalistów Myśliwskich. Finalistów i zwycięzców muzycznej rywalizacji poznaliśmy tego samego dnia, podczas koncertu galowego w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przez cały dzień odbywały się pokazy m.in. ptaków drapieżnych, psów myśliwskich i kunsztu drwali. Nie zabrakło stoisk edukacyjnych, leśnych ekspozycji i degustacji potraw myśliwskich. Wieczorem publiczność spotkała się ze znanym śląskim artystą – Krzysztofem Respondkiem. Zwieńczeniem dnia był koncert „Z tańcem po kraju” w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Tegoroczny Piknik „Cietrzewisko” zakończył się w niedzielę uroczystą Mszą Hubertowską w kościele pw. św. Trójcy w Koszęcinie.

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blankblank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp