Myśliwi na Pielgrzymce Rolników na Jasnej Górze

W dniach 3-4 września w Częstochowie odbywały się Dożynki Jasnogórskie, dedykowane rolnikom. Jak co roku Polski Związek Łowiecki reprezentowali podczas tego wydarzenia myśliwi z okręgu częstochowskiego. Na niedzielnej mszy świętej w Bazylice Jasnogórskiej wystawili kilkadziesiąt sztandarów, a na wystawie rolniczej stoisko z licznymi łowieckimi atrakcjami .

3 września (sobota)

Dożynkom Jasnogórskim jak co roku towarzyszyła Krajowa Wystawa Rolnicza, na której swoje stoisko zaprezentował Zarząd Okręgowy PZŁ w Częstochowie.  Zwiedzający mogli zobaczyć pokazy psów myśliwskich, ptaków łowczych, sygnalistów myśliwskich i poczęstować się  przysmakami kuchni myśliwskiej. Stoisko Polskiego Związku Łowieckiego odwiedzili zacni goście. m.in.  Minister Henryk Kowalczyk, Eurodeputowana Jadwiga Wiśniewska, Prezydent Miasta Częstochowa Krzysztof Matyjaszczyk, czy Starosta Powiatowy Krzysztof Smela.

Sobotnią mszę świętą w Bazylice Jasnogórskiej (z udziałem Ministra Kowalczyka) uświetniali muzycy z zespołu sygnalistów Złoty Róg z Okręgu Bydgoskiego pod przewodnictwem kolegi Tomasza Pinkowskiego.

4 września (niedziela)

O godzinie 11.00 rozpoczęła się na Błoniach uroczysta msza święta w intencji rolników i płodów rolnych z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Mszy świętej na jasnogórskich błoniach przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski ordynariusz diecezji Kieleckiej, przewodniczący Komisji EP ds. misji, który pobłogosławił wieńce żniwne. W imieniu myśliwych dary ołtarza złożyli Łowczy Krajowy Paweł Lisiak i Łowczy Okręgowy PZŁ w Częstochowie Piotr Czapla. Wśród kapłanów w mszy uczestniczył Kapelan Krajowy Myśliwych Sylwester Dziedzic. Myśliwi wystawili blisko 40 pocztów sztandarowych, a o oprawę muzyczną zadbał zespól sygnalistów Złoty Róg.

Również w niedzielę stoisko PZŁ odwiedzili liczni goście.

Foto: Mariusz Urbaniec

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱